הלבנת שיניים

 
השיניים מוכתמות? חולמים על חיוך מושלם ולבן? מרפאת שיניים Ramdeks Dental Clinic בהנהלת ד"ר אנה אסטליין מתמחה בהלבנת שיניים מקצועית.
 

איך התהליך מתבצע?

 
קודם כל חשוב להכיר קצת את השיניים שלכם: השן מורכבת מכמה חלקים: החלק החיצוני והשקוף שמצפה את כותרת השן, נקרא אמייל. מתחת לאמייל יש את החלק השני שנקרא דנטין – מדובר בשכבה שצבעה חום/צהוב, והיא משתקפת דרך האמייל. זהו הצבע האמיתי של השן. מתחתיה קיימת שכבת העצב, או בעגה המקצועית – מוך.

במשך הזמן כתמים שונים מצטברים על האמייל – קפה, תה, יין, ניקוטין וכו' – והם לא יורדים בצחצוח שיניים רגיל. גם צחצוח שיניים חזק ואינטנסיבי מדי יום, לא רק שלא יועיל, אלא הוא עלול לגרום לנזק בלתי הפיך גם לשיניים וגם לחניכיים.

כדי לנקות את הכתמים צריך לבצע תהליך מיוחד שנקרא הלבנת שיניים. במסגרתו מחדירים חומר כימי דרך האמייל השקוף, כדי לפרק פיגמנטים של צבע בשכבת הדנטין, וצבע השן נראה בהיר יותר.
 

האם התהליך מסכן את בריאות השיניים?

 
כאשר התהליך מתבצע באופן מקצועי, לא גורמים נזק לשן, לא פוגעים בעצב שלה ולא מחלישים או ממיסים את האמייל. מדובר בתהליך בטוח שכבר מתבצע במרפאתה של ד"ר אסטליין כבר שנים רבות.
 

הלבנת שיניים למינייט (LAMINATES)

 
ציפויי שיניים למיניייט נועדו כדי לצפות שיניים קדמיות, במטרה לתקן בעיות אסתטיות. ציפויים אלה מתפקדים ככתרים לכל דבר.
ציפויי למינייט עדיפים על פני כתרים רגילים בגלל מספר סיבות:
  • הם שמרניים יותר כיוון שאינם דורשים השחזת שיניים
  • הם מעניקים מראה טבעי ואסתטי
  • הם מותאמים ספציפית למידותיכם
  • התהליך אינו כרוך בכאבים

החיסרון העיקרי שלהם הוא שהם יחסית יקרים עדיין.
 
הלבנת שיניים
 

ניקוי אבנית והדרכה להיגיינה אורלית

 
על השיניים שלנו מצטברת אבנית – הסתיידות רובד חיידקים (פלאק דנטלי) עקב שקיעת סידן. מצב זה מחייב טיפול, על מנת למנוע בעיות שיניים ודלקות חניכיים. בעת הזנחה, עלולה להיווצר דלקת שמתבטאת בנפיחות, בדימום, בכאבים בחניכיים וריח לא נעים מהפה. כמו כן הזנחה עלולה לגרום לנסיגת חניכיים והעצם התומכת ובעקבות כך אובדן שיניים.

ניקוי אבנית יסודי בשילוב היגיינה אישית, יכולים למנות תופעות אלה, אם מבצעים אותו אצל שיננית מדי חצי שנה, לצד הבדיקה השגרתית אצל רופא השיניים. הניקוי מתבע באמצעות מכשיר מיוחד, שגרום להתפוררות האבנית, מבלי שהשיניים ייפגעו. במסגרת הטיפול תקבלו גם הסבר על היגיינה אישית של חלל הפה, ואיך להשתמש כראוי במברשת שיניים, בחוט הדנטלי ובקיסמים.
 
ד"ר אסטליין תשמח לייעץ לכם ולהעניק לכם חיוך צחור ויפהפה. לתיאום פגישה חייגו: 072-3224625